РЕЗУЛТАТИ от проведения Национален конкурс за детско творчество „Великденско огънче в шепите си нося”

19 апр, 2012 в Новини

ЛИТЕРАТУРНИ ТВОРБИ

Поезия

I възрастова група – / І – ІV клас/

I място – „Великден” – Христо Пламенов Янашков – 9 г.,
ОУ „Иван Вазов”- гр. Русе
II място – „Великденско пожелание” – Глория Ванева Веселинова – 11 г.,
ЦНСТ „Нов дом – нов шанс”- гр. Лом
III място – „Великденско огънче” – Дияна Димчева Дамянова – 10 г.,
УЛК”Сладкодумци” – ОДК, гр. Шумен
Поощрителна награда – „Весело хорце” – Мариела Найденова Маркова – 8 г.,
I ОУ„Никола Първанов”– гр. Лом

II възрастова група – / V-VIII клас/

I място – „Възкресение” – Светлозара Светлозарова Александрова – 12 г.,
ОУ „Цар Симеон I”- гр. Варна
II място – „Възкресение” – Мила Руменова Ванкова – 11 г.,
II СОУ„Проф. Н. Маринов” – гр. Търговище
III място – „Великденско огънче в шепите си нося” – Анна Антонова Първанова – 13 г.,
СОУ „Свети Константин-Кирил Философ” – гр. Пловдив
Поощрителна награда – „Великден” – Цветалина Божидарова Цветанова – 13 г.,
IV ОУ„Христо Ботев” – гр. Лом

Проза

I възрастова група – / І – ІV клас/

I място – „Ева се събуди” – Михаела Ивайлова Фезлийска – 9 г.,
I ОУ„Никола Първанов” – гр. Лом
II място – „Христос воскресе – радост донесе” – Мария Попова – 9 г.,
ОДК „Св. Иван Рилски” – гр. Казанлък
III място – „Великден” –Александра Александрова Калинова – II кл.,
НУ „В. Левски” – гр. Лозница

II възрастова група – / V- VIII клас/

I място – „Великденско огънче в шепите си нося”– Жени Николова Григорова – 13 г.
ОУ „Максим Горки”- гр. Левски
II място – „Възкресение” – Християн Трифонов – 12 г.,
ОУ„Г. С. Раковски” – гр. Варна
III място – „Великденско пламъче” – Калоян Ивов Тодоров – 11 г.,
ОУ „Иван Вазов” – гр. Видин

РИСУНКИ

I възрастова група – / І – ІV клас/

I място – Станислава Христова – IV клас,
СОУ „Ц. Церковски”- гр. Полски Тръмбеш

II място – Кирил Димов – I клас,
ОДК „Св. Иван Рилски” – гр. Казанлък

III място – Дилян Манолов – IV клас,
СОУ „П. Р. Славейков” – гр. Добрич

IІІ място – Мила Трошанова – IV клас,
Читалище „Пробуда” – гр. Бургас

II възрастова група – / V- VIII клас/

I място – Мая Веселинова – VI клас
СОУ „Емилиян Станев”- гр. Велико Търново

II място – Димитрий Найденов – VI клас,
ОУ„Райна Княгиня” – гр. Пловдив

III място – Ивелина Николова – VI клас,
СОУ „Паисий Хилендарски” – гр. Златица

IІІ място – Богомил Славев – VI клас
СОУ „Емилиян Станев”- гр. Велико Търново

СПЕЦИАЛНА НАГРАДА

за приложна композиция се присъжда на:

Анелия Красимирова Караджова – I клас
III ОУ„Д. Талев”– гр. Благоевград

ПООЩРИТЕЛНИ НАГРАДИ

ЦНСТ „Нов дом – нов шанс”- гр. Лом
Център „Никеа” – гр. Благоевград