Резултати от проведения IV национален конкурс за детско творчество „Великденско огънче в шепите си нося“

15 апр, 2015 в Новини

Раздел „Литература” – Поезия, І-ва възрастова група

Първо място – Ванеса Димитрова Хаджиева – 9 години, ОУ „Райна Княгиня“, град Пловдив

Второ място – Георги Георгиев Делчев – ІІІ клас, ОУ „Пенчо Славейков”, град Димитровград

Второ място – Мартин Иванов Димитров – ІІ клас, ОУ „Васил Петлешков”, град Пловдив

Трето място – Микаела Петьова Гаврилова – ІІІ клас, ОУ „Св. Климент Охридски”, град Плевен

Поощрение – Момчил Делчев Митев – ІІІ клас, ОУ „Пенчо Славейков”, град Димитровград

 

Раздел „Литература” – Поезия, ІІ-ра възрастова група

Първо място – Симона Николаева Тодорова – VІ клас, 16 ОУ „Райко Жинзифов”, град София

Второ място – Марина Георгиева Димовска – VІ клас, ІІІ ОУ „Гоце Делчев”, град Петрич

Второ място – Мария Димитрова Пашова – V клас, СОУ „Вичо Грънчаров”, град Горна Оряховица

Трето място – Кристияна Иванова Йорданова – 13 години, Литературен клуб „Пегас(чета)”, Общински детски комплекс, град Стражица

Поощрение – Виолета Атанасова Главчева – 12 години, СОУ „Никола Йонков Вапцаров”, град Петрич

 

Раздел „Литература” – Проза, І-ва възрастова група

Първо място – Радко Василев Василев – ІV клас, ОУ „Христо Смирненски”, град Карнобат

Второ място – Адриана Иванова Георгиева – 9 г., СОУ „Николай Катранов”, град Свищов

Трето място – Габриел Цветанов Калпаков – 9 години, ОУ „20 април”, град Панагюрище

Поощрение – Даниел Захариев Венков – 10 години, ІІ ОУ „Константин Фотинов”, град Лом

 

Раздел „Литература” – Проза, ІІ-ра възрастова група

Първо място – Иван Добромиров Добрев – 13 години, І ОУ „Христо Смирненски”, град Провадия

Второ място – Йоанна Николаева Генкова – V клас, СОУ „Вичо Грънчаров”, град Горна Оряховица

Трето място – Стелияна Георгиева Дойчинова – 13 години, Литературен клуб «Пегас(чета)», Общински детски комплекс , град Стражица

Поощрение – Александра Венциславова Георгиева – VІ клас , Неделно българско училище «Васил Левски», град Аликанте, Испания

Поощрение – Ивайло Пламенов Карабаджаков – V клас, СОУ «Йордан Йовков», град Кърджали

 

Раздел „Изящно изкуство” – възрастова група 5-6 години

Първо място – Калоян Боянов Ботев – 5 години, ОДЗ „Ран Босилек”, град Габрово

Второ място – Емили Наскова Лечева – 5 години, ЦДГ „Първи юни”, град Горна Оряховица

Трето място – Павела Тодорова Христова, ОДЗ „Делфинче”, град Свети Влас

Поощрение – Габриела Емилиянова Мидиева – 6 години, ЦДГ „Първи юни”, град Горна Оряховица

Поощрение – Симеон Стилиянов Стефанов,  ОДЗ „Делфинче”, град Свети Влас

Поощрение – Ивана Даниелова Николова – 6 години, ЦДГ „Първи юни”, град Горна Оряховица

 

Раздел „Изящно изкуство” – І-ва възрастова група

Първо място -  Марая Георгиева Бешева, ІІ клас, НУ „Единство”, град Плевен

Второ място – Марина Василева Василева, ІІ клас, СОУ „Цанко Церковски”, град Полски Тръмбеш

Трето място -  Симона Симова – І клас, ШИИ „Арт Попово” при Дом на културата, град Попово

Поощрение – Никол Игнатова, І клас, ШИИ „Арт Попово” при Дом на културата, град Попово

Поощрение – Николай Николаев Петров, ІІІ клас, Школа по изобразително изкуство, Общински център за работа с деца, град Лом

Поощрение – Денис Исабел Рейналдо Киньонес – 8 год., Александра Веселинова Велкова – 9 год., Нели Димитрова Николаева – 8 год., Мария Николаева Гиздова – 8 год., БНУ „Бачо Киро” Алкорхон, Мадрид, Испания

 

Раздел „Изящно изкуство” – ІІ-ра възрастова група

Първо място – Михаела Стоянова Фенерева – 12 години, СОУ „Вичо Грънчаров”, град Горна Оряховица

Второ място – Ивайла Георгиева – V клас, ШИИ „Арт Попово” при Дом на културата, град Попово

Трето място – Мария Христова Иванова – 11 години, СОУ „Цанко Церковски”, град Полски Тръмбеш

Поощрение – Александра Веселинова Божанова – 11 години, СОУ „Цанко Церковски”, град Полски Тръмбеш

Поощрение – Аделин Мирославов Амврозиев – 14 години, ІІ ОУ „Константин Фотинов”, град Лом

 

Раздел „Приложно изкуство” – възрастова група 5-6 години

Първо място – Дани Даниелов Цветанов, ОДЗ „Чучулига”, град София

Второ място – не се присъжда

Трето място – не се присъжда

 

Раздел „Приложно изкуство” – І-ва възрастова група

Първо място – Валентин Младенов Петров – І клас, Първо основно училище „Никола Първанов”, град Лом

Второ място – Кремена Александрова Йорданова – ІІІ клас, ОУ „Климент Охридски”, град Плевен

Трето място – групова работа, ІV „б” клас, ІV ОУ „Христо Ботев”, град Лом

Поощрение -  Цветелина Младенова Петрова – ІІІ клас, Първо основно училище „Никола Първанов”, град Лом

Поощрение – Полина Огнянова Цветанова – 8 години, Първо основно училище „Никола Първанов”, град Лом

 

Раздел „Приложно изкуство” – ІІ-ра възрастова група

Първо място -  Антония Славчева Михайлова – 14 години, Дневен център за деца с увреждания, град Елена

Второ място -  група „Млад приложник”, ОУ „Христо Ботев”, с. Комощица, област Монтана

Трето място -  Александра Веселинова Божанова – 11 години, СОУ „Цанко Церковски”, град Полски Тръмбеш