РЕЗУЛТАТИ ОТ ПРОВЕДЕНИЯ V НАЦИОНАЛЕН КОНКУРС ЗА ДЕТСКО ТВОРЧЕСТВО „ВЕЛИКДЕНСКО ОГЪНЧЕ В ШЕПИТЕ СИ НОСЯ”

25 апр, 2016 в Новини

Раздел „Литература” – Поезия, І-ва възрастова група

Първо място – Даниел Красимиров Райнов – 10 години, ОУ „20ти април“, град Панагюрище
Второ място – Божидара Димитрова Мешева – 8 години, ОУ „Васил Левски”, град Пловдив
Второ място – Калина-Мария Георгиева Георгиева – 8 години, ОУ „Васил Левски”, град Пловдив
Трето място – Ана Димитрова Кекова – 10 години, ОУ „20ти април”, град Панагюрище
Поощрение – Илия Стефанов Рапонджиев – 10 години, ОУ „20ти април”, град Панагюрище

Раздел „Литература” – Поезия, ІІ-ра възрастова група

Първо място – Кристиан Караиванов – VІІІ клас, Гимназия „Пейо Яворов”, град Петрич
Второ място – Стоянка Пламенова Кичукова – 11 години, Литературен клуб „Пегас(чета)”, Общински детски комплекс, град Стражица
Второ място – Росиана Викторова Токмакчиева – VІ клас, СОУ „Вичо Грънчаров”, град Горна Оряховица
Трето място – Анджела Наку – 15 години, Литературен клуб „Пегас(чета)”, Общински детски комплекс, град Стражица
Трето място – Габриела Здравкова Стефанова – 12 години, НГХНИ „Константин Преславски”, град Варна
Поощрение – Кирил Димов – 11 години, клуб „Светлини сред сенките”, ОДК „Св. Иван Рилски”, град Казанлък

Раздел „Литература” – Проза, І-ва възрастова група

Първо място – Парисиана Стефанова Николова – 8 години, СОУ „Св. Св. Кирил и Методий”, град Велинград
Второ място – не се присъжда
Трето място – Райна Захариева Атанасова – 10 години, Първо основно училище „Никола Първанов”, град Лом

Раздел „Литература” – Проза, ІІ-ра възрастова група

Първо място – Вероника Иванова – 15 години, Литературен клуб «Пегас(чета)», Общински детски комплекс , град Стражица
Второ място – Радко Василев Василев – V клас, ОУ „Христо Смирненски”, град Карнобат
Трето място – Йоан Иванов – 11 години, клуб «Светлини сред сенките», Общински детски комплекс «Св. Иван Рилски», град Казанлък

Раздел „Изящно изкуство” – възрастова група 5-6 години

Първо място – Емили Наскова Лечева – ПГ 6-годишни, ЦДГ „Първи юни”, град Горна Оряховица
Второ място – Селин Севгинова – 6 години, ШИИ „Арт Попово” при Дом на културата, град Попово
Трето място – Мартин Юлиянов Йорданов – 5 години, ІІІ „б” група, ЦДГ № 28 „Карамфилче”, град Варна
Поощрение – Аделина Найденова Христова – 6 години, кръжок по изобразително изкуство, ЦДГ „Детски свят”, град Полски Тръмбеш

Раздел „Изящно изкуство” – І-ва възрастова група

Първо място – Ивана-Сияна Станева, ІІІ клас, ШИИ „Арт Попово” при Дом на културата, град Попово
Второ място – Василена Петрова Петрова, І клас, ОУ „Райна Княгиня”, град Пловдив
Трето място – Цветелина Младенова Петрова – ІV клас, Първо основно училище „Христо Ботев” град Лом

Поощрителна награда:

Рая Радева – ІV клас, ШИИ „Арт Попово” при Дом на културата, град Попово
Парисиана Стефанова Николова – ІІ клас, СОУ „Св. Св. Кирил и Методий”, град Велинград
Диляна Димитрова Ангелова – ІV клас, СИП „Изобразително изкуство”, СОУ „Цанко Церковски”, град Полски Тръмбеш
Александър Атанасов Чотов – ІІ клас, СОУ „Цанко Церковски”, град Полски Тръмбеш
Михаела Младенова – ІV клас, ШИИ „Арт Попово” при Дом на културата, град Попово
Виктория Миленова Генова – І клас, ОУ „Св. Княз Борис І”, град Бургас
Леа Константинова Ганева – ІІІ клас, СОУ „Николай Катранов”, град Свищов
Елис Илденизова Мустафова – ІV клас, СОУ „Николай Катранов”, град Свищов
Камелия Пламенова Петрова – ІІІ клас, ШИИ „Шарена палитра”, ОДК, град Стражица
Анна Ангелова Димитрова – ІV клас, Първо основно училище „Никола Първанов”, град Лом
Валентин Младенов Петров – ІІ клас, Първо основно училище „Никола Първанов”, град Лом
Диана Александрова Титева – І клас, ОУ „Васил Левски”, град Пловдив
Ралица Стефанова Стефанова – ІІІ клас, ШИИ „Шарена палитра”, ОДК, град Стражица
Сияна Мариянова Илиева – ІІІ клас, ПИГ – ІІ-ІІІ клас, ОУ „Райна Княгиня”, град Пловдив
Каролина Тодорова – ІV клас, ШИИ „Арт Попово” при Дом на културата, град Попово
Юанна Пламенова Венелинова – ПИГ – ІІ клас, ІІ ОУ „Константин Фотинов”, град Лом
Румен Цветанов Борисов – ПИГ – ІІ клас, ІІ ОУ „Константин Фотинов”, град Лом
Иван Ивалинов Лалев – ІV клас, ОУ „Климент Охридски”, с. Драганово
Биляна Наскова Козарова – ІІІ клас, НЧ „Христо Ботев 1937”, ЛФ „Фантазия”, град Бургас
Раздел „Изящно изкуство” – ІІ-ра възрастова група
Първо място – Ивайла Петрова – VІ клас, ШИИ „Арт Попово” при Дом на културата, град Попово
Второ място – Сезен Тунджаева Местанова – 13 години, ШИИ „Академия за таланти” при Дом на културата, град Димитровград
Трето място – Назар Нуретинова – V клас, ШИИ „Арт Попово” при Дом на културата, град Попово
Поощрение – Виктория Теодорова Атанасова – 11 години, ШИИ „Академия за таланти” при Дом на културата, град Димитровград
Поощрение – Симона Чакова – 12 години, ОУ „Райна Княгиня”, град Пловдив
Поощрение – Владислав Деанов Ников – 11 години, ОУ „Райна Княгиня”, град Пловдив

Раздел „Приложно изкуство” – възрастова група 5-6 години

Първо място – Ралица Иванова Вантева, Боряна Пламенова Арменчева, Виктория Димитрова Иванова, ЦДГ „Първи юни”, ПГ 5-годишни, група „Мики Маус”, град Горна Оряховица
Второ място – Жанета Калинова Колева, Никол Иванова Димитрова, ЦДГ „Първи юни”, ПГ 5-годишни, група „Мики Маус”, град Горна Оряховица
Трето място – Мария Стоянова Големанова, ЦДГ „Първи юни”, ПГ 6-годишни, група „Пинокио”, град Горна Оряховица

Раздел „Приложно изкуство” – І-ва възрастова група

Първо място – Полина Огнянова Цветанова – ІІІ клас, Първо основно училище „Никола Първанов”, град Лом
Второ място – Дани Даниелов Цветанов – І клас, 102 ОУ „Панайот Волов”, град София
Трето място – Кристина Красимирова Костова – ІІІ клас, Първо основно училище „Никола Първанов”, град Лом
Поощрение – Иван Андреев Бернардов – І клас, СОУ „Николай Катранов”, град Свищов
Поощрение – Карина Юлиянова Милчева – І клас, СОУ „Николай Катранов”, град Свищов

Раздел „Приложно изкуство” – ІІ-ра възрастова група

Първо място – СИП „Приложно изкуство” – ІІ ОУ „Константин Фотинов”, град Лом
Второ място – не се присъжда
Трето място – не се присъжда